Promocja czy optymalizacja serwisu – co zapewni lepszą sprzedaż?

Działając w sferze Internetu w charakterze biznesowym, prowadząc na przykład swój sklep on-line, należy znaleźć jak najskuteczniejsze sposoby na zwiększenie sprzedaży. Tylko, bowiem obroty na wymaganym poziomie sprawią, że utrzymamy się na rynku dyskwalifikując w ten sposób naszą konkurencję. Nie ma, co się oszukiwać –żeby istnieć, trzeba sprzedawać i to możliwie jak najwięcej!

Promocja strony sklepu

Działając w sferze Internetu w charakterze biznesowym, prowadząc na przykład swój sklep on-line, należy znaleźć jak najskuteczniejsze sposoby na zwiększenie sprzedaży

Autor zdjęcia: juhansonin

Ciężko mówić o sukcesie nie promując swojego serwisu zwłaszcza, gdy są to początki działalności i sklep nie jest znany szerszej grupie użytkowników. Mając wyrobioną, ugruntowaną na rynku pozycję i pewność, że bez opłacania kampanii reklamowych nasza sprzedaż nie spadnie, możemy pozwolić sobie na mniejszą promocję. Biorąc jednak pod uwagę to jak wiele jest sklepów różniących się między sobą tak naprawdę niewiele, chyba nie warto ryzykować. Zwłaszcza, że mając dużą sprzedaż, uzyskiwane są duże dochody. Wówczas przeznaczenie niewielkiej części z nich na promocję nie jest dużym obciążeniem dla budżetu.

Optymalizacja serwisu

Optymalizacja serwisu w praktyce jest tym, co sprawia, że klienci lubią w danym miejscu kupować, lub też omijają sklep wielkim łukiem. Jeśli w swojej ofercie posiadamy ciekawy asortyment w korzystnych cenach, sklep jest dobrze wypromowany, a nadal uzyskiwane przez niego wyniki są poniżej oczekiwań – świadczy to o tym, że konieczne jest przeprowadzenie optymalizacji (o czym więcej tutaj). Być może jest coś, co zniechęca potencjalnych kupców. Może problem tkwi w skomplikowanym procesie składania zamówień, a może winą jest szata graficzna. Tak naprawdę przyczyn może być sporo, im wcześniej je wykryjesz i usuniesz, tym większą masz szansę na to, by znów wyjść na prostą. A kto wiem, może w niedługim czasie także na prowadzenie?